PROTI POKROKU. PROTI LÁSCE. PROTI DEMOKRACII.

Interaktivní (společenská) hra Divadla LETÍ v DOXu

premiéra 13. června 2014

hosté

Interaktivní (společenskou) hru Divadla Letí si budete moci zahrát exkluzivně v limitované sérii 5 repríz ve dnech 13. – 15. června v Centru současného umění DOX a jeho okolí.

Divadelní, filmoví a rozhlasoví režiséři (např. Daniel Špinar, Natália Deáková, Marián Amsler, Sláva Daubnerová) a jejich výtvarníci se spojili, aby vytvořili jedinečný zážitek.

Projekt je inspirován trilogií vycházející hvězdy španělské dramatiky Esteve Solera, která se skládá z více než dvou desítek samostatných krátkých her, které jsou ovšem tematicky propojené.

Vybrali jsme z nich sedmnáct, které uvedeme v podobě činohry, loutkového a stínového divadla, pohybové performance, zvukové instalace a filmu

Poskládej si svůj příběh aneb V čem spočívá interaktivní (společenská) hra?

Vyzvednutí zakoupených vstupenek je možné nejpozději 15 minut před začátkem představení v DOXu – nutné předložit vytištěné potvrzení o platbě.

Hra, která má formu site-specific bojovky, bude situována do různých prostor DOXu. Jednotlivé scény budou probíhat paralelně na několika místech zároveň a diváci budou mít možnost poskládat si výběrem svůj vlastní příběh. Diváci budou provázeni průvodci a budou mít k dispozici herní plán, podle kterého si budou moci sami zvolit, na kterou scénu se půjdou podívat. Sami si tak vytvoří mozaiku jednotlivých obrazů s rizikem „správné“ volby, protože každý výstup se odehraje pouze jednou. Diváci tedy nebudou mít možnost zhlédnout všechny obrazy a každý z nich si poskládá svůj „scénář“. Každý účastník tak prožije svůj unikátní příběh na základě témat, která si sám zvolí, která on považuje pro „své město“ za klíčová.

 

Proti čemu?

Demokracie, láska, pokrok – hodnoty, kterými se zaklíná naše západní společnost. Ale jak je to s nimi doopravdy? Opravdu jsou nám tak drahé? Opravdu se jimi řídíme? Nebo vlastně žijeme „proti lásce“, „proti pokroku“ a „proti demokracii“? Vydejte se s námi na pouť dehumanizovaným městem, ve kterém se manželství uzavírají jako smlouva na dobu určitou, nadnárodní společnosti autorizují svá vlastní náboženství a doprostřed kuchyně vám spadne obrovské jablko.

 

Proti městu! aneb Do ulic

Nezůstaneme jen v DOXu, chceme, aby projekt měl i širší společenský rozměr, a proto se vydáme do ulic Prahy 7, abychom pojmenovali její problémy. Doprovodným programem projektu budou venkovní intervence, které jsou inspirovány projektem Proti městu, jenž ve Španělsku vytvořil Esteve Soler spolu s architektem Jordi Queraltem. Výtvarné zásahy do městské architektury budou situovány do ulic pražských Holešovic a Bubenče a výtvarnou metaforou se vyjádří ke společenským problémům v konkrétním kontextu této pražské čtvrti. Na konceptu intervencí pracujeme s několika místními občanskými iniciativami a se studenty architektury ČVUT.
 

autoři projektu: Esteve Soler, Martina Schlegelová a Marie Špalová
režie: Marián Amsler, Ivan Buraj, Sláva Daubnerová, Natália Deáková, JQr, Martina Schlegelová a Daniel Špinar
hudba: Ivan Acher, Pavel Graus, Pavel Boika
dramaturgie: Marie Špalová, Renata Venclová, David Košťák
výprava: Jana Špalová, Lenka Jabůrková, Martin Kotúček, Vladimíra Fomínová, Lukáš Kuchinka
hrají: Pavla Beretová, Dominika Dominga, Natália Drabiščáková, Kateřina Dvořáková, Tereza Hofová, Zuzana Kronerová, Sára Märcová, Veronika Popovičová, Týna Průchová, Renata Ptačin, Natálie Řehořová, Hedvika Řezáčová, Lucie Valenová, Tomáš Běhal, Richard Fiala, Jan Grundman, František Hnilička, Tomáš Hron, Tomáš Jeřábek, Tomáš Kobr, Dan Kranich, Lukáš Pelč, Dušan Sitek a členové Dismanova rozhlasového dětského souboru
ze záznamu: Klára Sedláčková-Oltová, Jaroslav Plesl, Ondřej Novák, Jan Vondráček, Dana Černá, Lukáš Příkazký
 

 

 

fotogalerie (klikněte na fotografii pro její zvětšení)

foto: