Noc divadel 2016

-

DAMU

Přijďte kdykoli mezi 18. hodinou a půlnocí a ponořte se s námi do útrob DAMU.

Přijďte se podívat na novou generaci divadelníků ve speciálním programu připraveném pouze pro tento večer (a noc). Nebojte se zažít divadlo DISK jinak. Těšit se můžete na divadelní trailery, klauzurní představení i oblíbené prohlídky zákulisí.

Vstupenky nepotřebujete, večerní róbu nechte doma.

 

DISK

Hlavní sál divadla DISK patří absolvujícím ročníkům katedry činoherního divadla a katedry alternativního a loutkového divadla, s nimiž se můžete potkávat celou letošní sezónu. Díky dvacetiminutovým divadelním trailerům ochutnáte téměř všechny inscenace, které máme v současné době na repertoáru.

 

19.00 Alterna - skončí to ústa

20.00 Činohra - Inscenančí ochutnávka

21.00 Alterna - skončí to ústa

22.00 Činohra - Inscenační ochutnávka 

23.00 Alterna - Skončí to nebe

Program připravili: Barbora Hančilová, Braňo Mazúch, Jiří Adámek, Martin Cikán, Anita Gregorec, Anežka Kalivodová, Ladislav Karda, Nataša Mikulová, Lumíra Přichystalová, Jan Strýček, Kamila Janovičová, Viktor Javořík, Jana Kotrbatá, Adam Vacula

 

Studio Řetízek

Na malé scéně divadla DISK okusíte klauzurní inscenace nižších ročníků DAMU.

 

19.30 a 20.50 Alterna

Tisíc tuctů

Autorská adaptace několika povídek Jacka Londona s loutkami a kartony.
 

Režie: Jakub Maksymov (3. ročník bc. režie-dramaturgie)

Scéna a kostýmy: Fortuna Hernandéz (2. ročník mgr. scénografie)

Hrají: Štěpán Lustyk, Milan Vedral (1. ročník bc. herectví)), Eliáš Jeřábek (2. ročník bc. herectví), Dominik Migač (3. ročník bc. herectví)

Pedagogické vedení: prof. Miloslav Klíma, doc. Marek Bečka, MgA. Robert Smolík

 

Délka představení: 40 min

 

22.20 a 23.30 Činohra

Její pastorkyňa

Jednala Kostelnička z dobré vůle nebo je to vražedkyně?
 

Upravená verze hry Gabriely Preissové Její Pastorkyňa vznikla v rámci klauzur scénické tvorby 2. ročníku režie a dramaturgie a 1. ročníku herectví katedry činoherního divadla.

 

Osoby a obsazení:

Kostelnička: Michala Gatialová

Jenůfa: Barbora Poláchová

Laca: Adam Langer

Števa: Petr Jeřábek

Rychtářová: Sára Affašová

 

Délka představení: 40min

 
 

Prohlídky zákulisí divadla a tajemného podzemí DAMU

Vnořte se do útrob DAMU a divadla DISK! Nevšední prohlídky vám otevřou dveře dílen, zákulisí, podzemí i historie. Průvodci vám budou současní i bývalí studenti, děkanka fakulty, ředitel DISKu a mnozí další. A možná v tajemných podzemních chodbách potkáte i slavné absolventy naší fakulty..
 

První prohlídka startuje v 18.00 a pak každou další půlhodinu až do půlnoci.

 

Výstava “Prostě láska”

Kampaň Hate Free Culture zachycuje dvacet párů  v běžných životních situacích, mezi nimiž naleznete i mnohé absolventy DAMU.

Ve veřejném prostoru v poslední době probíhaly velmi živé debaty na téma práv gayů a leseb, povahy jejich vztahů nebo sexuálních preferencí. Zatímco podle některých internetových diskusí by se mohlo zdát, že Česko náhle zachvátila homofobní horečka, průzkum veřejného mínění CVVM ukazuje, že se postoj veřejnosti k lidem s odlišnou sexuální orientací stále zlepšuje.

A protože DISK i Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze jsou Hate Free Zones, vystavujeme kampaň Prostě láska přímo ve foyeru divadla.

 

 

 

fotogalerie (klikněte na fotografii pro její zvětšení)

foto: