Beáta Kaňoková

* 1989, Krnov

výška: 168 cm
hlas: alt
e-mail: beata.kanokova@seznam.cz

Absolventské inscenace:
Vdova Šinová, Strážník (B. Brecht: Dobrý člověk ze Sečuanu, režie: P. Kracik)
Nataša (A. P. Čechov: Téměř TŘI SESTRY, režie: T. Töpfer)
Ollie (A. McDowall: Pomona, režie: J. Holec)
Mája (B. Hančilová: malé závislosti (kamarádi), režie: A. Svozil)

 

Školní práce:
Blanche (T. Williams: Tramvaj do stanice Touha, režie: B. Hančilová)
Pantalone (Činema – commedia dell’arte, režie: P. Dostálová)
Matka (E. A. Longen: Dezertér z Volšan, režie: J. Holec)
Josefa Lantenayová (M. Achard: Idiotka, pedagog: T. Töpfer)
Betsi (M. von Mayenburg: Paraziti, pedagog: T. Pavelka)
Maryša (Bratři Mrštíkové/ G. Preissová: Maryšo! Evo! Dom!, režie: J. Holec)
Bubnovová (F. M. Dostojevskij/ B. Hančilová: Uražení a ponížení, režie: J. Holec)
Rosalinda, Šašek (W. Shakespeare/ E. Salzmannová: Chvála bláznovství, pedagog: E. Salzmannová)
Nataša (M. Bláhová: Podzimní hra, pedagog: T. Pavelka)
Kristýna (A. Strindberg: Slečna Julie, režie: J. Holec)

 

Mimoškolní práce:
Solange (J. Genet: Služky, režie: M. Satoranský, OLDstars)
Učitelka Rothová (M. von Mayenburg: Mučedník, režie: K. Pavelka, scénické čtení 3D – třetí rozměr dramatu)
Sára (J. C. Islert: Teď ne! aneb Na tohle teď není ta pravá chvíle, režie: D. Hrbek, Činoherní studio Bouře)
Chór (A. N. Ostrovskij: Bouře, režie: P. Ondruch, DISK)
Maryša (Bratři Mrštíkové/ G. Preissová: Maryšo! Evo! Dom!, režie: J. Holec, Divadlo Spektákl)
Katja (R. Kricheldorf: Všední dny a extáze, režie: A. Burianová, scénické čtení 3D – třetí rozměr dramatu)
Šašek (W. Shakespeare/ E. Salzmannová: Mix Šejkspír, režie: O. Pavelka, Divadlo Spektákl)
Sandra B., Hospodská (A. Veiel a G. Schmidtová: Kopanec, režie: A. Skala, ProČ! Venuše ve Švehlovce)
Nela (Ptakopysk, režie: J. Horenský, bakalářský film)
Hilde (I. L. Pfeijffer: Návod na ještě lepší život, režie: I. K. Kubák, scénické čtení Holandské divadelní delikatesy, Vila Štvanice)
Bezdomovkyně (V. Klimáček: Satanovy dcery, režie: J. Holec, scénické čtení 8@8 Divadla Letí)
Gabriela (L. Brychta/ Š. Tretiag/ K. Součková: Pomezí, režie: L. Brychta, Š. Tretiag, DAMU)
Blažena (Tenkrát v ráji, režie: P. Pálka, celovečerní film)
Erinye (Aischylos: Oresteia, režie: I. K. Kubák, Vila Štvanice)
Sbor – Orsinovi hosté (W. Shakespeare: Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete, režie: J. Kališová, Letní Shakespearovské slavnosti)

 

Další:
Tradiční damácká průprava (šerm, akrobacie, zpěv, žonglování a k tomu odborné herecké pindy), bakalář z dramaturgie (sen/noční můra každého režiséra), praktické divadelní dovednosti (učešu, namaluju i obléknu všechny herečky v divadle).

 

Beáta Kaňoková